» سلامت » بیماری‌های قلبی عروقی رتبه نخست مرگ و میر در دزفول
بیماری‌های قلبی عروقی رتبه نخست مرگ و میر در دزفول
سلامت - آخرین خبرها - دزفول

بیماری‌های قلبی عروقی رتبه نخست مرگ و میر در دزفول

۰۹ مهر ۱۴۰۲

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول گفت: بیماری‌های قلبی عروقی رتبه نخست مرگ و میر در دزفول را به خود اختصاص داد.

پروین جولا مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول اظهار کرد: بیماری‌های قلبی عروقی در جهان حدود ۳۱ درصد از مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه مرگ و میر با بیماری‌های قلبی عروقی آمار بالایی است، عنوان کرد: طبق آخرین آمار جهانی سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر مرگ به دلیل این بیماری رخ می‌دهد که درصد مرگ و میر این بیماری در دانشگاه دزفول نیز همراستا با آمار جهانی و کشوری در رتبه نخست مرگ و میر قرار دارد.

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول تصریح کرد: به‌دلیل شیوع بالای بیماری‌های قلبی و عروقی و عوامل خطر متعددی که در بروز این دسته از بیماری‌ها دخیل هستند آگاه سازی عموم در خصوص عوامل خطر پیشگفت ضروری است.

جولا عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مهم در جهت پیشگیری از خطر بروز سکته‌های قلبی و مغزی و عوارض ناشی از آن برنامه خطرسنجی افراد بالای ۳۰ سال است که به صورت برنامه‌ای مدون از سال ۱۳۹۶ در مراکز خدمات جامع سلامت در حال انجام است./ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×