» آخرین خبرها » تخصیص زمین برای ساخت کلانتری مهرشهر دزفول
مهرشهر دزفول 1
آخرین خبرها - دزفول

تخصیص زمین برای ساخت کلانتری مهرشهر دزفول

۰۲ مهر ۱۴۰۲

رییس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: ۲ هزار مترمربع زمین برای احداث کلانتری در کوی مهرشهر دزفول تامین و برای احداث آماده تحویل به فراجا شد.

به گزارش دزفول۲۴ به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر دزفول، سید باقر موسوی فخر افزود: ناامنی در کوی مهرشهر دزفول موجب شد تا احداث کلانتری به عنوان یکی از مطالبه‌های مهم و اصلی اهالی این کوی مطرح باشد.

وی ادامه داد: یک هزار مترمربع زمین در این منطقه در پاسخ به مطالبه مردم برای احداث کلانتری تعیین شده بود ولی در بازدید مسوولان فراجای خوزستان، قطعه زمین ۲ هزار متری در کنار زمین تعیین شده برای احداث کلانتری، مناسب تر اعلام شد.

رییس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: زمین انتخاب شده مسوولان فراجا برای احداث کلانتری در منطقه مهرشهر نیاز به تغییر کاربری در کمیسیون ماده پنج استان داشت که با پیگیری‌های انجام شده این کمیسیون تشکیل و مجوز تغییر کاربری صادر شد.

وی افزود: با پیگیری انجام شده براساس اعلام اداره راه و شهرسازی دزفول زمین کلانتری برای احداث آماده تحویل به فراجا است که این مهم طی چند روز آینده محقق می‌شود.

موسوی فخر بیان کرد: تامین زمین گام مهم برای تحقق مطالبه چندین ساله اهالی مهرشهر دزفول برای داشتن کلانتری است که انتظار می‌رود با توجه به باز شدن گره تخصیص زمین، مسوولان امر با سرعت نسبت به احداث کلانتری اقدام کنند.

در صوتجلسه شورای عالی مسکن و شهرسازی استان مقرر شده علاوه بر تخصیص زمین، ۵۰ درصد بودجه ساخت کلانتری برعهده استانداری و ۵۰ درصد برعهده اداره راه و شهرسازی باشد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز اواسط تیرماه امسال از تخصیص ۳۵ میلیارد ریال از محل کمک‌های وزارت نفت برای احداث کلانتری مهرشهر دزفول خبر داده و اظهار امیدواری کرده است با تخصیص زمین روند احداث این کلانتری با سرعت عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×