» آخرین خبرها » رفع مشکل اشتغال دغدغه اصلی دولت در خوزستان است
رفع مشکل اشتغال دغدغه اصلی دولت در خوزستان است
آخرین خبرها - برگزیده - خوزستان - ویژه ها

رفع مشکل اشتغال دغدغه اصلی دولت در خوزستان است

۱۴ آذر ۱۴۰۲

احمد وحیدی سه شنبه در نشست شورای اداری خوزستان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد اظهارکرد: خوزستان، بر گردن همه ما دینی دارد که باید آن را ادا کنیم و هر چه به حل مسائل استان بپردازیم؛ باز هم کم است.

وی با بیان اینکه خوزستان مورد توجه خاص مقام معظم رهبری و شخص رییس جمهور است ادامه داد: آیت الله رئیسی در ۲ سال اخیر هفت مرتبه به خوزستان سفر کرده که این موضوع نشان دهنده میزان اهمیت این استان است.

وزیر کشور گفت: باید مسائل استان را به خوبی برنامه‌ریزی کنیم و برای حل آن حرکت کنیم.

وحیدی به اراده جدی دولت برای تکمیل طرح آبرسانی غدیر و همچنین اتمام پروژه فاضلاب اهواز اشاره کرد و گفت: همچنین دربخش کشاورزی و صنعت اقدامات خوبی انجام شده که می توان گفت؛ نهضت توسعه خوزستان با تلاش دولت همواره ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه چندی پیش مرز هوایی شهرستان دزفول تصویب و ابلاغ شد گفت: این مصوبه زمینه بسیار خوبی برای رونق حمل و نقل بین المللی در استان است. به واسطه تعیین این مرز، فرآیند صادرات و تجارت خارجی استان تسهیل خواهد شد.

مهم‌ترین مسئله امسال کشور انتخابات است

وزیر کشور مهمترین مسئله امسال کشور را انتخابات دانست و گفت: از مدیران و مسئولان خواستار بسترسازی لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات هستیم.

وحیدی افزود: انتخابات در شرایط بسیار مهمی در حال برگزاری است که دشمنان تلاش می کنند تا ایران را بی ثبات نشان دهند. البته این درحالی است که تاکنون تمام برنامه‌های بدخواهان ملت ایران بی نتیجه مانده است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال کاهش میزان‌ مشارکت‌مردم در انتخابات با القاء ناکارآمدی مسئولان هستند افزود: بدخواهان ملت ایران در اجرای سناریوهای تبلیغی که طراحی کرده اند، سعی دارند تا افتخارات نظام جمهوری اسلامی را مخفی کنند.

رئیس جمهور همواره در میدان کار و تلاش

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اراده جدی دولت برای توسعه کشور تصریح کرد: در دولت سیزدهم‌پروژه‌های زیادی به سرانجام رسیده و یا آغاز شده است؛ همچنین رئیس جمهور همواره در میدان کار و تلاش حضور دارد که می توان گفت؛ اتفاقات خوبی در کشور رخ داده است.

وحیدی افزود: دشمنان به دنبال پررنگ کردن ضعف‌ها و مخفی کردن اقدامات موثر نظام هستند؛ بنابراین یکی از کارهای ضروری که مدیران و ائمه جمعه باید انجام دهند؛ امیدآفرینی در جامعه است تا مردم با اراده قوی تری در انتخابات پیش‌رو مشارکت داشته باشند.

فعال کردن ظرفیت های اقتصادی و تولیدی خوزستان

وزیر کشور هواره مسئله اصلی استان را اشتغالزایی دانست: بستر بسیار خوبی برای تولید آبزیان، توسعه کشاورزی و دامپروری در استان وجود دارد که این ظرفیت ها باید در راستای رونق اقتصادی و تولیدی استان فعال تر شوند.

وحیدی ادامه داد: ۲۹۰ هزار هکتار زراعت چوب در استان انجام شده که اتفاق خوبی برای تولید و ایجاد اشتغال است.

توسعه صادرات غیرنفتی از خوزستان مورد توجه قرار گیرد

وزیر کشور همچنین بر اهمیت توسعه صادرات غیرنفتی از استان خوزستان تاکید کرد و گفت: افزایش تجارت خارجی از مرزهای استان، همواره مورد توجه مسئولان باشد تا ارزآوری برای کشور تداوم یابد.

وحیدی با اشاره به بخشی از دغدغه فعالان اقتصادی در حوزه تجارت با کشور عراق بیان کرد: از استاندار خوزستان خواسته شده برای رفع برخی مشکلات موجود در حوزه تجارت با مسئولان کشور عراق رایزنی های لازم را انجام دهد.

وزیر کشور به نشست امروز خود با دانشجویان دانشگاه شهید چمران اشاره کرد و گفت: شفاف سازی و آگاهی بخشی به قشر دانشجو همواره مورد توجه مسئولان قرار داشته باشد. ضمن اینکه مدیران و مسئولان باید با مردم ارتباط گسترده داشته باشند و اشکالات را بپذیرند تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×