» دزفول » شرط پرداخت وام به متقاضیان مسکن ملی دزفول پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه است
شرط پرداخت وام به متقاضیان مسکن ملی دزفول پیشرفت 60 درصدی پروژه است
دزفول - آخرین خبرها - برگزیده - سیاست و اقتصاد - ویژه ها

شرط پرداخت وام به متقاضیان مسکن ملی دزفول پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه است

۰۹ مهر ۱۴۰۲

مخاطبان خبرگزاری فارس با راه‌اندازی پویشی خواستار حل مشکل متقاضیان پروژه‌ی مهرشهر مسکن ملی شهرستان دزفول شدند. این کمپین با عنوان «مطالبه عقد قرارداد و پرداخت وام به پروژه مسکن ملی دزفول» در سامانه این خبرگزاری ثبت شده است.

مخاطبان در این پویش عنوان کرده‌اند: «ما متقاضیان پروژه مهرشهر مسکن ملی شهرستان دزفول از مسؤولان  درخواست داریم نسبت به عقد قرارداد با متقاضیان و تزریق وام جهت پیشرفت فیزیکی پروژه اقدام کنند چرا که پرداخت ۶۰ میلیون تومان در چهار ماه برای هیچ کدام از متقاضیان مقدور نیست.»

در همین رابطه محسن مروارید نژاد مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دزفول اظهار کرد: پروژه‌ی مهر شهر دزفول شامل ۷۶۴ واحد است که در قالب ۵ سایت با میانگین پیشرفت ۴۵درصدی است.

وی افزود: این پروژه از دو منبع باید ساخته و تکمیل شود یکی از منابع، آورده متقاضیان و دیگری تسهیلاتی که در این خصوص دولت مشخص کرده است که این تسهیلات به صورت مرحله‌ای و با پیشرفت کار برای پروژه از سوی بانک عامل پرداخت می‌شود.

مروارید نژاد تصریح کرد: عقد قرارداد زمین (عرصه) کلی با اداره راه و شهرسازی انجام شده است ولی به دلایلی همچون مشخص نبودن قیمت ساخت و مبلغ تمام شدن کار، امکان قرارداد ساخت وجود نداشته است. از سوی دیگر هر شخص در سامانه نهضت ملی مسکن یک پرونده الکترونیکی دارد که محل پروژه‌ی وی و مراحل برداشت از حساب در آن سامانه ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: جهت عقد قرارداد متمم  از ۳۰۰ میلیون به ۵۵۰ میلیون تسهیلات، باید پروژه به ۶۰ درصد پیشرفت کار رسیده باشد که بتوان با بانک عامل متمم قرارداد امضا کرد در حال حاضر از ۵ سایت پروژه ۳ سایت به پیشرفت ۶۰ درصدی رسیده‌اند که متمم قرارداد تسهیلات برای آنان امضا شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دزفول همچنین یادآور شد: همانطور که ذکر شد پیشرفت کار با پرداخت به موقع آورده توسط متقاضیان و پرداخت مرحله‌ای تسهیلات توسط بانک بستگی دارد.

طرح مسکن ملی با هدف کمک به خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه ارائه شده است.

مرحله اول ثبت نام طرح مسکن ملی، از سه سال گذشته آغاز شده و وعده دولت، واگذاری ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان واجد الشرایط تا پایان اجرای این طرح است.

در صورت تمایل از این پویش حمایت کنید: «مطالبه عقد قرارداد و پرداخت وام به پروژه مسکن ملی دزفول» / فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×