» ایران » علی مطهری: درصورت ورود زمینی اسرائیل به غزه و نسل‌کشی، ایران هم وارد شود
علی مطهری: درصورت ورود زمینی اسرائیل به غزه و نسل‌کشی، ایران هم وارد شود
ایران - آخرین خبرها - سیاست و اقتصاد - ویژه ها

علی مطهری: درصورت ورود زمینی اسرائیل به غزه و نسل‌کشی، ایران هم وارد شود

۲۳ مهر ۱۴۰۲

علی مطهری با بیان اینکه درصورت ورود نظامی اسرائیل به غزه و نسل‌کشی، ایران هم باید نیروهایش را وارد میدان کند گفت: این طوفان‌ها باید همچنان ادامه داشته باشد تا دنیا به راه حلی که ایران سال‌ها قبل برای موضوع فلسطین پیشنهاد کرد، برسد و تن دهد.

علی مطهری معتقد است که اگر اسرائیل بخواهد حمله زمینی کند و دست به نسل‌کشی بزند، نیروهای تحت امر ایران باید اعلام کنند که نیروهای خود را وارد عمل خواهند کرد.

به گزارش دزفول ۲۴ به نقل از جماران، مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی علی مطهری، نماینده تهران در مجلس دهم را می‌خوانید:

امروزه حادثه بسیار مهمی اتفاق افتاده است و یک نقطه عطف در مبارزات مردم فلسطین برای آزاد کردن سرزمین‌های خودشان است. برای اولین بار فلسطینی‌ها وارد سرزمین‌های اشغالی شدند، آسیب جدی به نیروهای نظامی صهیونیست‌ها وارد کردند و عده قابل توجهی از آنان را اسیر کردند؛ مسئله‌ای که در طی هفتاد و پنج سال اخیر سابقه نداشته است.

متأسفانه برخی به اشتباه فکر می‌کنند که حماس به کشور دیگر تجاوز کرده است در حالی که حماس به جایی تجاوز نکرده بلکه وارد سرزمین خود شده است. صهیونیست‌ها سرزمین فلسطینی‌ها را غصب کرده‌اند، حماس وارد سرزمین خودش شده و عده‌ای از نظامیان اسرائیلی را اسیر و تعدادی از آنان را به هلاکت رسانده است.

در این بین ممکن است چند تن از شهرک‌نشینانِ اشغال‌گر کشته شده باشند؛ شهرک‌نشینان با علم به اینکه فلسطین، سرزمین خودشان نیست، این کشور را اشغال کرده‌اند و اگر تعدادی از این‌ها کشته شده باشند به نظر من مسئله مهمی نیست چون اشغال‌گر به حساب می‌آیند. البته حساب کودکان از این موضوع جداست.

ممکن است چند غیرنظامیِ اشغالگر هم کشته شده باشند و نباید این مسئله بزرگ شود. کسی که خانه‌اش را گرفته‌اند وقتی حمله می‌کند، متجاوز نیست چون می‌خواهد خانه‌اش را پس بگیرد.

از فضای رسانه‌ای که ایجاد می‌شود نباید بترسند و کشورهای اسلامی به صورت علنی باید به فلسطینی‌ها سلاح برسانند و به آنان کمک کنند. البته وظیفه کشورهای نزدیک‌تر به فلسطین، بیشتر است. بر اساس قاعده‌ فقهی «الاقرب فالاقرب» آن‌که نزدیک‌تر است وظیفه بیشتری دارد.

معتقدم اگر اسرائیل بخواهد حمله زمینی کند و دست به نسل‌کشی بزند، نیروهای تحت امر ایران باید اعلام کنند که نیروهای خود را وارد عمل خواهند کرد؛ نیروهای حزب‌الله لبنان و سوریه وارد خواهند شد و باید قدرت بازدارندگی داشته باشند.

قاعدتاً چنین تصمیماتی وجود دارد، سفر آقای امیرعبداللهیان به عراق و لبنان نشان می‌داد که هماهنگی ایجاد می‌شود و آقای امیرعبداللهیان اشاره کردند که اگر بنا باشد به غزه حمله زمینی صورت بگیرد، سایر جبهه‌های مقاومت هم فعال خواهند شد.

این طوفان‌ها باید همچنان ادامه داشته باشد تا دنیا به راه حلی که ایران سال‌ها قبل برای موضوع فلسطین پیشنهاد کرد، برسد و تن دهد.

من معتقدم که در این ماجرا روسیه و چین هم وظیفه سنگینی دارند. البته تا الان مواضع این دو کشور تا حدی بد نبوده و تا حدودی از مردم فلسطین حمایت کرده‌اند.

راه حل ایران همچنان که بارها گفته شده این است که همه آوارگان فلسطین از کشورهای لبنان، اردن، سوریه، مصر، اروپا و … به سرزمین خود برگردند.

حکومت درباره مهاجران اروپایی که از سال ۱۹۴۸ به بعد از کشورهای لهستان، روسیه، تایلند، برزیل و … بدون مجوز وارد سرزمین فلسطین شده‌اند تصمیم بگیرد و تکلیف آن‌ها مشخص شود که آیا صاحبان اصلی فلسطین حاضرند که در کنار این‌ها باشند یا اینکه به مرور به سرزمین‌های مادری خود برگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×