» سیاست و اقتصاد » پوتین: علاقمندیم در ایران مؤسسات آموزشی به زبان روسی با روش‌های روسی برای آموزش و تربیت کودکان ایجاد کنیم
پوتین: علاقمندیم در ایران مؤسسات آموزشی به زبان روسی با روش‌های روسی برای آموزش و تربیت کودکان ایجاد کنیم
سیاست و اقتصاد - آخرین خبرها - بین الملل

پوتین: علاقمندیم در ایران مؤسسات آموزشی به زبان روسی با روش‌های روسی برای آموزش و تربیت کودکان ایجاد کنیم

۱۳ مهر ۱۴۰۲

خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشت: پوتین در دیدار با برندگان و فینالیست‌های مسابقه بهترین معلم روسیه در سوچی، افزود: ما روابط بسیار خوبی با ایران داریم و برای توسعه آن از هر طریق ممکن تلاش خواهیم کرد.

وی گفت: روسیه علاقه مند است در کشورهایی مانند ایران، مؤسسات آموزشی به زبان روسی با روش‌های روسی برای آموزش و تربیت کودکان ایجاد کند.

رئیس جمهور روسیه همچنین افزود: ما البته قبل از هر چیز، به نظر من، باید از علاقه به آموزش، زبان و فرهنگ خود در کشورهایی حمایت کنیم که زمانی نه چندان دور، بخشی از یک کشور – اتحاد جماهیر شوروی – بودند زیرا ما روابط بسیار قوی داریم که هنوز وجود دارد.

پیش تر ماکسیم توپیلین رئیس کمیته سیاست اقتصادی دومای دولتی روسیه گفته بود: جمهوری اسلامی ایران شریک راهبردی روسیه است و تعامل و همکاری مسکو با تهران را بسیار ارزشمند می‌دانیم.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران سه‌شنبه گذشته در گفت وگوی تلفنی با پوتین رئیس جمهور روسیه، روند مراودات دو کشور را مطلوب ارزیابی و بر تسریع در اجرای توافقات و طرح‌های مشترک فیمابین از جمله در زمینه‌های ترانزیت، حمل و نقل، تبادل انرژی و تکمیل کریدور شمال – جنوب تاکید کرده بود.

سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه اواخر شهریور به تهران سفر و با محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع کشورمان دیدار و گفت و گو کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×